یک زن معلول ذهنی در آمریکا اعدام شد

به گزارش میزان، «لیزا مونتگمری»، زنی که روز چهارشنبه، ۲۴ دی، حکم اعدام فدرال در مورد وی اجرا شد، نخستین زن آمریکایی اعدام شده در هفت دهه اخیر است.

به گزارش «یو اس اِی تودی»، برای نخستین بار در ۶۷ سال گذشته، حکم اعدام فدرال آمریکا برای یک زن، ساعت ۱:۳۱ بامداد امروز به وقت محلی در زندان «تره هوت» ایالت «ایندیانا»، محل اجرای احکام اعدام فدرال، اجرا شد.

مونتگمری ۵۲ ساله، یازدهمین زندانی بود که پس از اعلام از سرگیری اعدام‌های فدرال توسط «دونالد ترامپ»، رییس جمهور آمریکا پس از وقفه‌ای ۱۷ ساله، با تزریق کُشنده اعدام شد.

اعدام مونتگمری که براساس برنامه ریزی‌ها باید ۱۲ ژانویه (۲۳ دی) انجام می‌شد، به دلیل اختلاف نظر در مورد وضعیت معلولیت ذهنی وی با تعویقی چند ساعته اجرا شد.

پیشتر نیز اجرای حکم اعدام وی به دلیل ابتلا به بیماری «کرونا» به تعویق افتاده بود.

وی نخستین زندانی از ۳ زندانی در صف اعدام فدرال است که تا پیش از اجرای مراسم تحلیف «جو بایدن»، در ۲۰ ژانویه (اول بهمن) اعدام می‌شوند.

وکلای مونتگمری با ارائه مدارک و مستنداتی اعلام کرده بودند که وی با معلولیت ذهنی به دنیا آمده و پس از آن نیز بارها مورد سوءرفتار جنسی قرار گرفته بود.

همین امر سبب عدم تعادل و توانایی ذهنی و روانی وی بوده است؛ آنها خواهان تغییر حکم مونتگمری از اعدام به حبس ابد بودند.

۲ اعدام فدرال باقی مانده که برای آخر هفته جاری در نظر گرفته شده بودند، به دلیل ابتلای محکومان به کرونا فعلا متوقف شده اند.
aradtehran_carpet 22147704

قالیشویی آراد ارائه خدمات ویژه شستشوی مکانیزه با دستگاه های تمام اتوماتیک 

????????

02122147704

??????????

قالیشویی aradtehran_carpet 22147704قالیشویی آراد


چاپ   ایمیل

درباره ما

قالیشویی آراد یکی از اولین قالیشویی هایی می باشد که در سطح شهر تهران فعالیت خود را آغاز نموده است . این قالیشویی در ابتدا با یک تیم کوچک و در فضایی محدود کار خود را شروع کرد . با گذشت زمان و افزایش حجم سفارش مدیران قالیشویی آراد با افزایش پرسنل و افزودن به فضای کارخانه توانستند سهم بیشتری از این بازار را پشتیبانی نمایند .

تمام هدف پرسنل و مدیران قالیشویی آراد ارائه خدمات هر چه بهتر به شما عزیزان همشهری و جلب رضایت شماست .

آمار بازدیدکنندگان

780038
امروزامروز1430
دیروزدیروز1594
این هفتهاین هفته4052
این ماهاین ماه40830
کلکل780038
3.236.156.34
US