"کلاه ایمنی" شیشه‌ای برای مراجعه به دندانپزشکی در دوران کرونا

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس دیلی،‌  خطر ابتلا به کووید-۱۹ برای  متخصصان و پزشکانی که در تماس با بیماران با علائم یا بدون علامت هستند زیاد است. دندانپزشکان و متخصصان گوش و حلق و بینی در معرض خطر ویژه‌ای قرار دارند، زیرا آنها نیاز به دسترسی مستقیم به دهان، بینی و گلو دارند.

راه حل‌های فعلی مانند استفاده از ماسک N۹۵ ، زدن شیلد، اتاق‌های فشار منفی و دستگاه‌های مخصوص تصفیه‌ هوا به اندازه کافی موثر نیستند یا گران بوده و در دسترس نیستند.

دانشمندان دانشگاه کرنل(Cornell) در مقاله‌ای در مجله‌ی Physics of Fluids از طراحی کلاهی می‌گویند که با استفاده از یک پمپ فیلتر هوا در قسمت بالایی می‌تواند جریان هوای معکوس ایجاد کرده که اجازه نمی‌دهد قطرات تنفسی ناشی از سرفه از این کلاه خارج شود.

در یک شبیه‌سازی رایانه‌ای با استفاده از دینامیک سیالات محاسباتی، آنها نشان دادند که این کلاه ایمنی طراحی شده می‌تواند ۹۹.۶ درصد قطرات ساطع شده از سرفه را ظرف مدت زمان ۰.۱ ثانیه نگه داشته و از انتشار آن جلوگیری کند.

مهدی اسماعیلی نویسنده‌ی مقاله می‌گوید: اما اگر از پمپ فیلتر هوای مشابه در یک اتاق استفاده کنیم تا یک اتاق فشار منفی بسازیم ۴۵ دقیقه طول می‌کشد تا هوای اتاق ۹۹ درصد تصفیه شود.

در حال حاضر وسایل پیشگیری موثری که قسمت دهان را باز بگذارد وجود ندارد اما این کلاه، پوسته‌ای یک میلیمتری دارد و کاملا سر را در برمی‌گیرد.

این کلاه با ایجاد فاصله‌ای که قطرات باید در برابر جریان هوا طی کنند احتمال فرار آنها از طریق دهانه را به حداقل می‌رساند و امکان انتقال روانتری را ایجاد میکند که باعث راحت‌تر بودن بیمار در برابر جریان هوا می‌شود.

این کلاه ایمنی همچنین می‌تواند با روش‌های فعلی جایگزین شود و تا حد زیادی هزینه‌ها را کاهش دهد. به عنوان مثال ساخت یک اتاق فشار منفی با قابلیت فیلترهوا ممکن است دهها هزار دلار هزینه داشته باشد. محققان می‌گویند هزینه هر کلاه ایمنی میتواند تنها دو دلار باشد و فیلترهای قابل استفاده برای این کلاه‌ها در حال حاضر در دسترس هستند و قیمتی حدود ۱۰۰۰ دلار دارند.

دونگجی(Dongjie) از نویسندگان مقاله می‌گوید: گام بعدی ما اصلاح طرح کلاه ایمنی برای بهره‌وری بالاتر و کاربرد بیشتر است و پس از آن  قصد داریم نمونه‌های اولیه کلاه ایمنی را بسازیم و آزمایشاتی انجام دهیم تا پیش بینی‌هایی که از مدل شبیه سازی شده داشتهایم را اثبات کنیم.

این مدل شبیه‌سازی شده می‌تواند به عنوان روشی سریع و دقیق برای بررسی سایر موارد مربوط به ذرات مورد استفاده قرار گیرد.
قالی شویی در محله و حوالی کشاوز 88680027

قالیشویی قالی شویی در محله و حوالی کشاوز 88680027
شستشوی انواع قالی ابریشم و قالی ابریشم بدون استفاده از مواد و به صورت تضمینی توسط قالیشویی آراد در محله کشاوز 

قالیشویی آراد  در محله کشاوز ارائه دهنده خدمات رفوع و مرمت فرش های کهنه برای ساکنان محترم توسط کارشناسان با تجربه

استفاده از ماشین آلات پیشرفته توسط قالیشویی آراد  در محله کشاوز   به منظور افزایش کیفیت شستشو

پایین ترین نرخ قالیشویی  در سراسر تهران فقط درقالیشویی آراد  در محله کشاوز 

بکارگیری پرسنل مجرب و کارآزموده در روند شستشو و ارائه خدمات قالیشویی در محله کشاوز 

به منظور جلوگیری از چروک و شکستگی فرش پس از شستشو ، قالیشویی آراد  در محله کشاوز آنرا رول کرده و در کاور قرار می دهد سپس درب منزل شما تحویل داده

استفاده از مواد شوینده درجه یک در قالیشویی به منظور جلوگیری از صدمه به فرش ها بوسیله قالیشویی آراد  در محله کشاوز 

نحوه ثبت سفارش قالیشویی:

ابتدا با شماره 02188680027  تماس گرفته سپس آدرس دقیق و یک تلفن  به اپراتور قالیشویی در محله  کشاوز بدهید و منتظر باشید تا نیروهای ما به شما مراجعه نمایند و فرش های شما را تحویل بگیرند و رسید مربوطه را به شما بدهند .

هدف قالیشویی آراد  در محله کشاوز جلب رضایت مشتریان عزیز می باشد

همین حالا با قالیشویی آراد  در محله کشاوز تماس بگیرید و از تخفیفات ویژه مشتریان سایت بهره مند شوید ( هر شماره فقط یکبار ) تنها کافی است پس از تماس باقالیشویی آراد  در محله کشاوز نحوه آشنایی از طریق سایت را بیان نمایید .قالیشویی آراد


چاپ   ایمیل

درباره ما

قالیشویی آراد یکی از اولین قالیشویی هایی می باشد که در سطح شهر تهران فعالیت خود را آغاز نموده است . این قالیشویی در ابتدا با یک تیم کوچک و در فضایی محدود کار خود را شروع کرد . با گذشت زمان و افزایش حجم سفارش مدیران قالیشویی آراد با افزایش پرسنل و افزودن به فضای کارخانه توانستند سهم بیشتری از این بازار را پشتیبانی نمایند .

تمام هدف پرسنل و مدیران قالیشویی آراد ارائه خدمات هر چه بهتر به شما عزیزان همشهری و جلب رضایت شماست .

آمار بازدیدکنندگان

774003
امروزامروز305
دیروزدیروز1384
این هفتهاین هفته13382
این ماهاین ماه34795
کلکل774003
3.239.109.55
US