سود بانکی مانع حرکت سرمایه به سمت تولید است

الهورد دهقانی نماینده ورزقان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار الف با انتقاد از عملکرد نظام بانکی کشور گفت: برای رفع مشکلات بانکی باید مجموعه نظام، مجلس، دولت و قوه قضاییه تصمیم بگیرند.

وی افزود: مشکل عدم رشد تولید کشور بانک‌ها هستند چراکه بانک‌ها به بنگاه‌ها تبدیل شده‌اند و به بخش خصوصی با چشم رقابت نگاه می‌کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه بانک‌ها باید امانتدار باشند و به خاطر امانتداری از پول مردم مزد بگیرند نه اینکه سود بدهند یا سود بگیرند، گفت: در کشورهای توسعه یافته سود بانکی زیر 2 درصد است اما در ایران چندین برابر محاسبه می‌شود.

دهقانی تأکید کرد: اگر سود بانکی کاهش یابد نقدینگی و پایه پولی به سمت تولید می‌رود در حالیکه وقتی به پول در بانک‌ها 20 درصد سود بدهند تولید رونق نخواهد گرفت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تا زمانی که سود بانکی 20 درصد باشد هیچ سرمایه‌داری به سمت تولید نمی‌رود.

دهقانی بیان داشت: باید یک دستورالعملی برای همه بانک‌ها داشته باشیم و همه بانک ها باید به سپرده ها، سود پایینی تخصیص دهند و تسهیلات باید در اختیار تولیدکنندگان باشد.

وی افزود: باید به سمت رشد و توسعه اقتصادی حرکت کنیم در غیر این صورت شاهد رشد و توسعه در کشور نخواهیم بود.
قالیشویی در حقانی 0218868027

قالیشویی قالیشویی در حقانی 0218868027قالیشویی آراد


چاپ   ایمیل

درباره ما

قالیشویی آراد یکی از اولین قالیشویی هایی می باشد که در سطح شهر تهران فعالیت خود را آغاز نموده است . این قالیشویی در ابتدا با یک تیم کوچک و در فضایی محدود کار خود را شروع کرد . با گذشت زمان و افزایش حجم سفارش مدیران قالیشویی آراد با افزایش پرسنل و افزودن به فضای کارخانه توانستند سهم بیشتری از این بازار را پشتیبانی نمایند .

تمام هدف پرسنل و مدیران قالیشویی آراد ارائه خدمات هر چه بهتر به شما عزیزان همشهری و جلب رضایت شماست .

آمار بازدیدکنندگان

793990
امروزامروز1336
دیروزدیروز1945
این هفتهاین هفته6373
این ماهاین ماه54782
کلکل793990
3.232.133.141
US