مرگ خاموش مرد ۵۰ ساله همدانی

دکتر ارتین کمالی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: این مرد ۵۰ ساله در منزل مسکونی خود دچار مسمومیت با گاز مونواکسید کربن، که ناشی از نصب غیر اجاق گاز بوده است شدند.

وی با بیان اینکه پنج شهروند این استان در نه ماهه سالجاری بر اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست دادند، افزود: شهروندان هنگام استفاده از وسایل گرمایشی برای گرم نگه داشتن فضای درون خانه و محل فعالیت باید نکات ایمنی را در نصب و به کارگیری وسایل گرمایشی رعایت کنند. 

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان خواستار افزایش توجه به نکات ایمنی به ویژه در فصل سرما شد و یادآوری کرد: چندی پیش یک پسر کهنوشی ، دو برادر نهاوندی و نیز مردی میانسال در شهرستان اسدآباد بر اثر مسمومیت جان خود را از دست داد.

کمالی با بیان اینکه شهروندان هنگام استفاده از وسایل گرمازا باید به سالم بودن و استفاده صحیح از وسایل گرمایشی و باز بودن مسیر خروجی گاز مونوکسید کربن توجه داشته باشند، تصریح کرد: استفاده از آبگرمکن یا بخاری‌های دارای نقص فنی، بدون دودکش یا دارای دودکش بدون عملکرد مناسب در منزل، بیشترین موارد ابتلا به مسمومیت را تشکیل می‌دهند. 

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان، سردرد و سرگیجه، تهوع و استفراغ و درد شکمی و سپس حالت بیهوشی، تشنج و اغما، سفتی عضلات، افزایش تعداد تنفس، کاهش فشار خون و تنگی مردمک ها را از علایم مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن برشمرد و شدت این علائم در بیماران قلبی بیشتر دانست.

کمالی گفت: برای پیشگیری از مسمومیت با این گاز باید از بخاری های مستعمل و فرسوده بدون دودکش یا دارای دودکش نامناسب و غیر استاندارد استفاده نکرده و بدانیم که استفاده از بخاری‌های بدون دودکش به هیچ وجه از تولید گاز مونوکسید کربن جلوگیری نمی‌کند. 

وی توجه به توصیه‌های همچون روشن نکردن آتش در فضای بسته و محدود که تهویه کافی و مناسب ندارد، روشن نگه نداشتن اتومبیل در فضای بسته گاراژ، استفاده از کلاهک مناسب برای دودکش‌ها، نصب صحیح لوله بخاری و آبگرمگن را در کاهش تلفات ناشی از گاز گرفتگی موثر دانست.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان تأکید کرد: شهروندان علاوه بر نصب تهویه مناسب برای آشپزخانه و حمام منزل، از نصب آبگرمکن در حمام و نیز روشن کردن شعله‌های اجاق گاز در آشپزخانه به منظور گرم نگه داشتن محیط داخل خانه خودداری کنند. 

کمالی با تأکید براینکه چنانچه از بخاری های گازسوز برای گرمایش محیط استفاده می‌کنید باید مختصری تهویه از طریق در یا پنجره در فضا ایجاد کرد و از بستن کامل منافذ خودداری کرد، گفت: سال گذشته ۱۶ نفر بر اثر مسمومیت ناشی از گاز منوکسید کربن جان خود را از دست دادند.
نزدیکترین قالیشویی احتشامیه 22147704

قالیشویی آراد ارائه خدمات ویژه شستشوی مکانیزه با دستگاه های تمام اتوماتیک در محله احتشامیه و اطراف

??????????

02122147704 قالیشویی نزدیکترین قالیشویی احتشامیه 22147704قالیشویی آراد


چاپ   ایمیل

درباره ما

قالیشویی آراد یکی از اولین قالیشویی هایی می باشد که در سطح شهر تهران فعالیت خود را آغاز نموده است . این قالیشویی در ابتدا با یک تیم کوچک و در فضایی محدود کار خود را شروع کرد . با گذشت زمان و افزایش حجم سفارش مدیران قالیشویی آراد با افزایش پرسنل و افزودن به فضای کارخانه توانستند سهم بیشتری از این بازار را پشتیبانی نمایند .

تمام هدف پرسنل و مدیران قالیشویی آراد ارائه خدمات هر چه بهتر به شما عزیزان همشهری و جلب رضایت شماست .

آمار بازدیدکنندگان

780054
امروزامروز1446
دیروزدیروز1594
این هفتهاین هفته4068
این ماهاین ماه40846
کلکل780054
3.236.156.34
US