چند نکته درباره دولت جوان حزب‌اللهی

رهبر انقلاب اسلامی در یک یا دو سال اخیر چند بار عبارت دولت جوان حزب‌اللهی را بکار برده‌اند. ایشان در بیانات و سخنان خود خواستار تسهیل و تلاش برای روی کار آمدن دولت جوان حزب‌اللهی شده‌اند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سخنان خود در زمان‌های مختلف تلاش داشتند تا این تعبیر را شفاف سازند اما این همت و کوشش نزد دیگران چندان وجود ندارد. به عبارتی دقیق‌تر به نظر می‌رسد در رسانه‌ها و فضاهای مجازی بلافاصله بعد از هر اشاره معظم له به دولت جوان حزب‌اللهی عده‌ای صرفاً به دنبال مصداق یابی هستند. حداقل در این مقطع زمانی که تقریباً شش ماه تا انتخابات ریاست جمهوری باقی‌مانده این‌گونه اقدامات سطحی‌ترین کار ممکن در قبال فرمایشات و بیانات رهبری است. حتی بعضاً اهداف فرصت‌طلبانه نیز پشت برخی از چنین موضع‌گیری‌هایی وجود دارد تا خود یا نامزد احتمالی نزدیک به خود را به‌عنوان گزینه اصلح در این چارچوب و گفتمان به دیگر جریانات و گروه‌های سیاسی تحمیل کنند. البته بعضاً برخی گروه‌ها که از موضوع «مصداق» گذر می‌کنند تازه به مسئله «سن» توجه می‌کنند و بر روی این جنبه نیز جدالی دیگر شکل‌گرفته است.

برای این‌که درک درست‌تر و منطقی‌تر درباره ایده دولت جوان حزب‌اللهی به دست آورد ضرورت دارد ضمن بازخوانی سخنان رهبر انقلاب اسلامی، نگاهی دگربار به موضوع داشت.

* حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، 1 خرداد 1398 در دیدار با جمعی از دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی سراسر کشور فرمودند: «اگر شما جوانان زمینه را برای روی کار آمدن دولت جوان و حزب‌اللهی فراهم کنید، غصه‌های شما تمام می‌شود و این غصه‌ها فقط مخصوص شما نیست».

*حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، 28 اردیبهشت 1399 درباره دولت جوان حزب‌اللهی فرمودند: ... معنای این حرف صرفاً این نیست که یک جوان سی‌وچندساله رئیس دولت باشد بلکه معنای دولت جوان و حزب‌اللهی یک دولت پای‌کار، آماده و بانشاط است که علاج مشکلات است و می‌تواند کشور را از راه‌های دشوار عبور دهد.

رهبری افزودند: برخی در سنین بالا نیز به معنایی جوان و پرتلاش و بانشاط هستند، مانند شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی که بیشتر از ۶۰ سال داشت اما اگر شهید نمی‌شد، او را تا ده سال دیگر نیز در همان مسئولیت حفظ می‌کردم.

*در مستند «غیررسمی» نیز که 4 دی‌ماه 1399 پخش شد حضرت آیت‌الله خامنه‌ای می‌فرمایند: «اینکه من گفتم جوان حزب‌اللهی، این به خاطر این است. یعنی بالاخره وقتی‌که مثلاً فرض کنید یک جوانی در همان سنین متناسب، نمی‌گویم حالا جوان 25 ساله رئیس‌جمهور بشود من‌باب مثال و واقعاً آدم متعهدی باشد این طبعاً افرادی را که انتخاب می‌کند از بین جوان‌ها خواهد بود. کلید کار این است و الا با توصیه و با این‌ها خیلی صورت نمی‌گیرد، مشکل است».

نگاهی دگربار به بیانات رهبر انقلاب بیانگر این است که اگرچه ایشان بر عامل جوان‌گرایی تأکید دارند اما هم‌زمان از شهید سلیمانی نیز نام می‌برند تا ثابت کنند صرفاً بر عامل سن تأکید ندارند بلکه موضوع مهم و اساسی برخورداری از روحیه جهادی، در میدان بودن، با نشاط بودن، پای‌کار بودن و ... است. سردار سلیمانی اگرچه فرمانده بود اما در میدان نبرد جلوتر از سربازان حرکت می‌کرد، در زمان بحران‌های و حوادث داخلی نیز ایشان شب و روز نمی‌شناختند و با تمام توان به کمک مردم درمانده می‌شتافتند.

در حال حاضر به‌جرئت می‌توان گفت یکی از مشکلات اساسی کشور در این حوزه است که آن‌چنان‌که بایدوشاید مدیران و مقامات دارای چنین روحیه‌ای نیستند و همین مسئله مصائب و مشکلات عدیده‌ای را به وجود آورده است. در واقع بیشتر مسئولان نه‌تنها بی‌انگیزه، فاقد روحیه نوآوری و ... هستند بلکه دچار نوعی روزمرگی و عافیت‌طلبی نیز شده‌اند. بدون شک اگر مدیری پای‌کار باشد از بار مشکلاتی که بر اکثریت مردم بخصوص اقشار ضعیف وجود دارد کاهش خواهد یافت.

 همچنین دولت جوان می‌باید حزب‌اللهی باشد یعنی معتقد به ارزش‌ها و اصول اسلامی و اهداف و آرمان‌های انقلاب باشد تا تحقق و پیشبرد امور منطبق بر اعتقادات عامه باشد. تنها در این صورت است که می‌توان امیدوار بود ارزش‌های واقعی و اصیل انقلاب اسلامی که بسیار والا می‌باشند امکان تحقق خواهند یافت. درصورتی‌که متأسفانه گفتمان‌های غالب در بیشترین دولت‌های بعد از انقلاب اسلامی از چنین الگو و چارچوبی فاصله داشته بودند.

با این توضیحات باید گفت ضرورت دارد اگر قرار است بیانات رهبری به شیوه‌ای صحیح و منطقی تبیین شود می‌باید به‌دور از مسائل و درگیری‌های جناحی با آن روبه‌رو شد نه اینکه آن‌ها را در راستای مسائل حزبی و سیاسی تفسیر کرد.
قالیشویی درمحدوده کاج 22147704

قالیشویی آراد ارائه خدمات ویژه شستشوی مکانیزه با دستگاه های تمام اتوماتیک 

قالیشویی قالیشویی درمحدوده کاج 22147704
شستشوی انواع قالی ابریشم و قالی ابریشم بدون استفاده از مواد و به صورت تضمینی توسط قالیشویی آراد در محله کاج 

قالیشویی آراد  در محله کاج ارائه دهنده خدمات رفوع و مرمت فرش های کهنه برای ساکنان محترم توسط کارشناسان با تجربه

استفاده از ماشین آلات پیشرفته توسط قالیشویی آراد  در محله کاج به منظور افزایش کیفیت شستشو

پایین ترین نرخ قالیشویی  در سراسر تهران فقط درقالیشویی آراد  در محله کاج 

بکارگیری پرسنل مجرب و کارآزموده در روند شستشو و ارائه خدمات قالیشویی در محله کاج 

به منظور جلوگیری از چروک و شکستگی فرش پس از شستشو ، قالیشویی آراد  در محله کاج آنرا رول کرده و در کاور قرار می دهد سپس درب منزل شما تحویل داده

استفاده از مواد شوینده درجه یک در قالیشویی به منظور جلوگیری از صدمه به فرش ها بوسیله قالیشویی آراد  در محله کاج 

نحوه ثبت سفارش قالیشویی:

ابتدا با شماره 02122147704  تماس گرفته سپس آدرس دقیق و یک تلفن را به اپراتور قالیشویی در محله  کاج بدهید و منتظر باشید تا نیروهای ما به شما مراجعه نمایند و فرش های شما را تحویل بگیرند و رسید مربوطه را به شما بدهند .

هدف قالیشویی آراد  در محله کاج جلب رضایت مشتریان عزیز می باشد

همین حالا با قالیشویی آراد  در محله کاج تماس بگیرید و از تخفیفات ویژه مشتریان سایت بهره مند شوید ( هر شماره فقط یکبار ) تنها کافی است پس از تماس باقالیشویی آراد  در محله کاج نحوه آشنایی از طریق سایت را بیان نمایید .قالیشویی آراد


چاپ   ایمیل

درباره ما

قالیشویی آراد یکی از اولین قالیشویی هایی می باشد که در سطح شهر تهران فعالیت خود را آغاز نموده است . این قالیشویی در ابتدا با یک تیم کوچک و در فضایی محدود کار خود را شروع کرد . با گذشت زمان و افزایش حجم سفارش مدیران قالیشویی آراد با افزایش پرسنل و افزودن به فضای کارخانه توانستند سهم بیشتری از این بازار را پشتیبانی نمایند .

تمام هدف پرسنل و مدیران قالیشویی آراد ارائه خدمات هر چه بهتر به شما عزیزان همشهری و جلب رضایت شماست .

آمار بازدیدکنندگان

780049
امروزامروز1441
دیروزدیروز1594
این هفتهاین هفته4063
این ماهاین ماه40841
کلکل780049
3.236.156.34
US