شهریاری: نباید تجربه خون‌‌های آلوده در واردات واکسن کرونا تکرار شود/ فایزر شرکت خوشنامی نیست

حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه برای تولید واکسن کرونا نیاز به خارج از کشور نداریم و محققان و دانشمندان کشورمان در حال پژوهش بر روی این موضوع هستند، گفت: امروز بیماری کرونا همه گیر شده است و ممکن است در چند ماه آینده بیماری همه گیر شود که نیاز به واکسن داشته باشیم به همین دلیل باید از محققان و دانشمندان خودمان حمایت کنیم تا در مواقع لازم از دانش آنها استفاده کنیم.

وی درباره ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی کرونا به کشور، ادامه داد: قطعا این موضوع پشتوانه علمی و منطقی دارد، چون کشورهای غربی نشان داده‌اند که قابل اعتماد نیستند، تجربه خون‌های آلوده به ایدز در سالهای گذشته گواه این موضوع است، این موضوع نباید باردیگر تکرار شود.

نماینده زاهدان در مجلس با بیان اینکه شرکت فایزر کلا در تولید واکسن شرکت خوشنامی نیست، اضافه کرد: واکسن این شرکت که در حال تزریق است به دلیل فشارهای که ترامپ به این شرکت وارد کرد مراحل بالینی خود را طی نکرده است و ممکن است تزریق آن تبعاتی را داشته باشد.البته خود این شرکت زمانی که واکسن را در اختیار کشوری قرار می‌دهد از آنها تعهداتی دریافت می‌کند که اگر این واکسن تبعاتی داشت آنها حق ادعای خسارت ندارند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید براینکه آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها قطعاً دلسوز ملت ایران نیستند، اظهارداشت: اگر آنها دلسوز ملت ایران بودند پانسمان بیماران پروانه‌ای و خیلی از داروهای دیگر را تحریم نمی کردند و امروز ژست حقوق بشری به خود نمی‌گرفتند.

شهریاری با بیان اینکه این نگرانی جدی وجود دارد واکسن‌های که به کشور وارد می‌شود در ژن‌های آنها دستکاری انجام شده باشد و تبعات احتمالی به دنبال داشته باشد، عنوان کرد: ما باید از بخش‌هایی چون انستیتو رازی، انستیتو پاستور، شرکت‌های دانش بنیان و دیگر بخش‌هایی که در تلاش برای ساخت واکسن کرونا هستند، حمایت و به آنان کمک کنیم و قطعاً کارهای مهمی توسط دانشمندان خودمان در زمینه ساخت واکسن انجام خواهد شد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: با توجه به اینکه در فصل بررسی بودجه هستیم باید برای شرکت‌های داخلی که در حال پژوهش بر روی تولید واکسن کرونا هستند هم بودجه‌های در نظر بگیریم.
بهترین قالیشویی در مرکز تهران 88680027

قالیشویی بهترین قالیشویی در مرکز تهران 88680027قالیشویی آراد


چاپ   ایمیل

درباره ما

قالیشویی آراد یکی از اولین قالیشویی هایی می باشد که در سطح شهر تهران فعالیت خود را آغاز نموده است . این قالیشویی در ابتدا با یک تیم کوچک و در فضایی محدود کار خود را شروع کرد . با گذشت زمان و افزایش حجم سفارش مدیران قالیشویی آراد با افزایش پرسنل و افزودن به فضای کارخانه توانستند سهم بیشتری از این بازار را پشتیبانی نمایند .

تمام هدف پرسنل و مدیران قالیشویی آراد ارائه خدمات هر چه بهتر به شما عزیزان همشهری و جلب رضایت شماست .