نگرانی آیت‌الله جنتی از وضعیت اقتصادی کشور/ واکنش روحانی به گاندو/ تحلیل جالب علی مطهری از وضعیت حجاب در اروپا/ نامزدهای جدید انتخابات ریاست جمهوری / قالی شویی قالیشویی درمحدوده پرستو 22147704

آخرین آمار کرونا در ایران

دکتر سیما سادات لاری امروز چهار‌‌‌‌‌‌‌‌شنبه در خصوص آخرین وضعیت ویروس کرونا در کشور گفت: از دیروز تا امروز ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۰ هزار و ۹۵۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۳۱۹ نفر از آنها بستری شدند

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۹۸۴ هزار و ۳۴۸ نفر رسید.

او افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۳ هزار و ۶۹۹ نفر رسید.

بیشتر بخوانید:

بدعهدی هند در تحویل واکسن به ایران/ علت تاخیر در تامین واکسن کرونا

همه مراکز استان‌ها و کلانشهرها در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفتند

حریرچی: برخی در ستاد مانع خاموشی شعله‌های کرونا در نوروز شدند

***

صادق زیباكلام شرق
شاید عده‌ای بگویند که «اقتصاد عدالت»، برابری و «مساوات نان، مسکن، کار» و این‌دست مطالبات خواسته ایرانیان است و نه دموکراسی و آزادی. شاید عده‌ای بگویند آزادی مطالبه جمعی «مرفه بی‌درد» است و توده مردم، نان می‌خواهند. در حقیقت این گفتار، توجیهی برای فرار از تن‌دادن به دموکراسی است. قرن چهاردهم با ظهور جریان نوگرایی و دموکراسی‌خواهی در ایران مصادف شد. 15 سال قبل از آغاز قرن چهاردهم در سال ۱۲۸۵ انقلاب مشروطه اتفاق افتاد. انقلابی که شاه‌بیت آن حاکمیت قانون و نه اراده شاه بود. درست در آخرین روزهای قرن سیزدهم، کودتای سوم اسفند ایران را وارد مدرنیته کرد. مدرنیته‌ای که بخشی از گام‌هایش در جهت تحقق آرمان‌های نهضت مشروطه بود. از میان تمامی رویدادها و تحولات مهم قرنی که گذشت، اعم از اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، ادبی، هنری، فرهنگی و ...، سخنی به اغراق نیست اگر گفته شود که تنها جریانی که در تمام طول این قرن اصلی‌ترین و مهم‌ترین دغدغه سیاسی و اجتماعی بسیاری از ایرانی‌ها ‌بود همان دموکراسی‌خواهی بود که از ابتدای قرن چهاردهم وارد ایران شد. این هم حکایتی است که در پایان این قرن و پس از گذشت صد سال، سخنی به اغراق نرفته اگر گفته شود که دموکراسی‌خواهی همچنان عمده‌ترین خواسته و دغدغه ایرانیان است. صد‌البته که تحولات فراوانی در صد سال قرن چهاردهم اتفاق افتادند؛ از انقراض سلسله قاجار و روی‌کار‌آمدن پهلوی‌ها و شروع مدرنیته در ابتدای آن تا جنگ جهانی دوم و اشغال خاک ایران که منجر به سقوط رضاشاه شد. پایان دیکتاتوری رضاشاه باعث به‌وجود‌آمدن فضای باز سیاسی و تحقق دموکراسی در ایران شد.

 

با وجود کم‌رنگ‌شدن دموکراسی، مطالبه آن همچنان به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های ایرانیان باقی مانده است. با وجود همه انتقادهایی که به دوران اصلاحات وارد می‌شود، از نظر آزادی مطبوعات، انتخابات آزاد و نبود دانشجویان ستاره‌دار انصافا آن دوران کم‌نظیر بود. سخنی به گزاف نرفته اگر گفته شود که ایران با دموکراسی‌خواهی وارد قرن چهاردهم شد و بعد از گذشت صد سال، ایران همچنان با همان خواسته وارد قرن پانزدهم خواهد شد.

***

واکنش روحانی به گاندو

حسن روحانی، رئیس‌جمهور در جلسه هیأت دولت  با بیان اینکه دولت قبلی آمریکا منزوی‌ترین دولت تاریخ این کشور بود گفت: آمریکا اگر تنها نبود می‌توانست در شورای امنیت، اسنپ بک را به قول خودش پیش ببرد. می‌توانست راجع به پایان تحریم تسلیحاتی ایران موفقیتی به دست بیاورد. این پیروزی بزرگ را چرا نمی‌گوییم؟ پیروزی سیاسی ملت ایران و دولت دوازدهم با رهبری مقام معظم رهبری و حمایت و هدایت ایشان توانسته‌ایم آمریکا را شکست دهیم چرا برای این پیروزی فیلم درست نمی‌کنید از پول ملت؟ اگر بناست از پول ملت فیلم درست کنید، واقعیت‌ها را حقیقت‌ها را بگویید. نباید غیرواقعی بگوییم و حقیقت‌ها را تحریف کنیم.

بیشتر بخوانید:

روحانی: کالا به وفور در اختیار مردم قرار گرفته/ آمریکا می‌خواهد توبه کند

***

نامزدهای جدید انتخابات ریاست جمهوری

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص اخباری مبنی بر اعلام کاندیداتوری اش در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: من در انتخابات ثبت نام خواهم کرد و در انتظار تایید صلاحیت از سوی شورای نگهبان هستم. 

وی افزود: جریانی می‌خواهند شورای نگهبان را با جوسازی و هوچی‌گری تحت فشار قرار دهند در حالی که ویژگی‌های رجل سیاسی و مذهبی در قانون مشخص شده است.

وی درباره احتمال کاندیداتوری قالیباف و رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ گفت: من به این پرسش پاسخ نمی دهم، زیرا ما براساس اما و اگرها عمل نمی کنیم و رهبری هم در سخنرانی اخیرشان فرمودند همه ببینید که نسبت به موضوع‌ها صلاحیت دارید یا نه.

فریدون عباسی نماینده کازرون در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار الف با بیان اینکه داوطلب انتخابات ریاست جمهوری امسال خواهد شد، عنوان کرد: ما در کشور کارهای بر زمین‌ مانده زیادی داریم که باید انجام بدهیم. 

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به تجارب مختلف مدیریتی خود گفت: اینجانب با  توجه به تجارب زیاد می‌توانم برای بهبود وضعیت کشور اقدام کنم و از ظرفیت‌های موجود برای بهبود وضعیت کشور استفاده کنم.

عباسی ادامه داد: اینجانب داوطلب مستقل انتخابات ریاست جمهوری هستم و در انتخابات نیز ثبت‌نام خواهم کرد و منتظر نظر شورای نگهبان می‌مانم.

علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس در پاسخ به سؤال انتخاباتی خبرنگاران از آن‌ها خواست تا فعلاً صبر کنند.

نیکزاد در صفحه شخصی‌اش در توییتر با انتشار عکسی از جلسه خود با خبرنگاران نوشت: «یکی از جلسات خوب این چند وقت، امروز برگزار شد، با اکثر خبرنگاران حوزه مجلس. هم سوال داشتند از مشکلات مهمی مانند مسکن و هم از برخی سخت گیری ها در مجلس گلایه کردند. سعی کردم همه را در حد توان پاسخگو باشم غیر از یک سوال درباره انتخابات که از آنها خواستم فعلا صبر کنند. صبر چیز خوبی است». 

***

نگرانی آیت‌الله جنتی از وضعیت اقتصادی کشور

آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان طی سخنانی در نطق پیش از دستور جلسه امروز،با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور، اظهار داشت: وضعیت اقتصادی کشور بسیار نگران‌کننده است و معلوم نیست که آیا مسئولان از اصلاح وضعیت موجود اقتصادی، ناتوان هستند یا اینکه اعتنایی ندارند؛ وضعیت برای اقشار کم درآمد جامعه، بسیار سخت شده و نرخ‌ها هر روز بالا می‌رود، مسئولان باید هر چه سریعتر به مشکلات مردم رسیدگی کنند.

دبیر شورای نگهبان تأکید کرد: هر کاری که از دست شورای نگهبان برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم برآید، دریغ نخواهد کرد و به نظر می‌رسد وقتی ما در این وضعیت سخت اقتصادی همراه و هم‌درد مردم هستیم، می‌توانیم مسئولان امر را فراخوانده و از آن‌ها بابت شرایط فعلی توضیح خواسته و تذکرات لازم را بدهیم.

بیشتر بخوانید:

آیت‌الله جنتی: اگر فردی توانمند رئیس جمهور شود، می‌تواند مشکلات را حل کند

***

اصلاح‌طلبان زیر بار حمایت از لاریجانی نمی‌روند

مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم سالاری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص انتخابات ۱۴۰۰ و احتمال نامزدی لاریجانی نیز گفت: اصلاح‌طلبان واقعی هرگز زیر بار نامزد غیر اصلاح‌طلب نخواهند رفت. تجربه دولت یازدهم و دوازدهم نشان داد روی کار آمدن یک فرد غیر اصلاح‌طلب نه تنها منافعی برای جریان اصلاح‌طلب ندارد بلکه ضرر هم دارد. هرکس می‌خواست به دولت فحش بدهد به ما فحش می‌داد.

کواکبیان اظهار داشت: بنده حتی ائتلاف جبهه‌ای را هم قبول ندارم و معتقدم هر حزب باید یک نامزد داشته باشد اما فعلاً چون نظام انتخابات حزبی نداریم ناچار به پذیرش ائتلاف جبهه‌ای هستیم. در دنیا اول انتخابات حزبی دارند بعد ائتلاف جبهه‌ای و یا ملی.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: خمیرمایه لاریجانی، اصولگرایی است. ما به عنوان اصلاح‌طلب چرا باید زیر بار شخصی که ذات اصلی‌اش اصولگرایی است برویم.

سعید نورمحمدی عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره حضور علی لاریجانی به عنوان گزینه مورد نظر اصلاحات در انتخابات ۱۴۰۰، تصریح کرد: تاکنون بحثی در خصوص حضور علی لاریجانی به عنوان چهره اصلاح طلب مطرح نشده و اصلاح طلبان هیچ دعوتی از وی برای حضور در انتخابات نکرده اند.

حسن رسولی، فعال سیاسی اصلاح طلب، در گفت و گو با برنا در خصوص کاندیداتوری علی لاریجانی در ۱۴۰۰ و احتمال حضور او در اردوگاه اصلاح طلبی گفت: من احتمال کاندیداتوری لاریجانی را دور از انتظار نمی دانم اما اینکه او کاندیدا مورد حمایت جبهه اصلاحات ایران باشد را به استناد آیین نامه این جبهه که به تایید اکثریت اعضای جبهه اهم از حقیقی و حقوقی رسیده است، منتفی می دانم.

او افزود: براساس منشوری که سند اصلی همگرایی تیم احزاب اصلاح طلب است به دلایل مختلف در انتخابات دور سیزدهم، این جبهه تنها از کاندیدا اصلاح طلب حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.

***

تکذیب دو خبر مرتبط با رئیسی و قالیباف

امروز دو خبر مرتبط با رئیسی و قالیباف منتشر شد که هر دو تکذیب شد.

نخستین خبر که امروز به شکل وسیعی در فضای مجازی منتشر شد، خبر استعفای آیت‌الله سیّد ابراهیم رئیسی از قوه قضائیه برای حضور در انتخابات و مشخص شدن جایگزین وی بود. این خبر از سوی مدیر روابط عمومی قوه قضائیه تکذیب شد.

خبر دیگری که امروز منتشر و سپس تکذیب شد، خبر خلع درجه از سردار جمال الدین آبرومند از نزدیکان رئیس‌مجلس به دلیل فساد اقتصادی بود. سردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه با تکذیب این خبر، گفت: خلع درجه سردار آبرومند معاون هماهنگ کننده سابق سپاه صحت نداشته و خبر جعلی و ساختگی یک کانال تلگرامی در این خصوص به شدت تکذیب می‌شود.

***

تحلیل جالب علی مطهری از وضعیت حجاب در اروپا

به گزارش خبرآنلاین، علی مطهری نماینده ادوار مجلس شب گذشته گفتگویی نیز در کلاب هاوس حضور داشت و اظهاراتی پرسروصدا را مطرح کرد که بخش هایی از آن را می خوانید؛

«-من حجاب را انتخاب نمی‌بینم و به آزادی در آن اعتقاد ندارم. من نیمه عریان بودن را آزادی انسانی نمی‌دانم و آن را آزادی حیوانی و غریزی تلقی می‌کنم. 

-با بسیاری از سخت‌گیری‌ها و برخوردهای که با افراد بی حجاب می‌شود، مخالفم. 

-هنوز هم معتقدم اگر رفراندومی برگزار شود رای اکثر مردم به حجاب اختیاری نخواهد بود.

-اگر کسی کنار دریا تحریک نمی شود بیمار است. خدا خواسته ما تحریک شویم، باید تحریک شویم.

-اینکه جوان ما با دیدن دست یک خانم تحریک می شود، خوب است. الان در اروپا مشکل دارند با این مسئله و تحریک نمی شوند. مردها تحریک نمی‌شوند و زن‌ها رو می‌آورند به مردهای آفریقایی!

-تعدد زوجات بسیار حکیمانه‌ست. چون زنان آماده‌ ازدواج از تعداد مردان بیشتر است و نباید حق ازدواج کردن را از زنان گرفت.

-‌تساوی حقوق زن ومرد به معنای تشابه حقوق آن‌ها نیست.»

احمد زیدآبادی تحلیلگر سیاسی درباره این سخنان مطهری در کانال تلگرام خود نوشت: «آقای مطهری با این قبیل سخنان قصد جذب رأی کدام قشر اجتماعی را دارد؟ آنان که این قبیل حرف‌های او را می‌پسندند، مواضع سیاسی او را رد می‌کنند و کسانی هم که مواضع سیاسی او  را تأیید می‌کنند این نوع سخنان را برنمی‌تابند!»

بیشتر بخوانید:

اظهارات جنجالی علی مطهری: اگر کسی کنار دریا تحریک نمی‌شود بیمار است

***

درخواست آخوندی از روحانی

جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام که قرار بود با موضوع بررسی FATF برگزار شود به دلیل مخالفت ستاد ملی مقابله با کرونا و‌ برخی عوامل دیگر لغو شد.

اما پیش از اعلام این خبر، عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی که از مدافعان جدی تصویب لوایح FATF است در کانال تلگرام خود نوشت: «امروز موضوع ‎FATF در دستور کار ‎مجمع تشخیص مصلحت است. از آقای ‎روحانی درخواست می‌کنم که شخصا در این جلسه حضور، ضرورت رفع موانع تجارت و مبادله‌های مالی ایران را بیان و به وظیفه قانونی، ملی و تاریخی خود عمل کنند. در غیر این صورت و در صورت عدم تصویب ایشان هم مسئول پیامدهای سخت آن برای ملت ایران خواهند بود.»

گفتنی است حسن روحانی پس از فوت مرحوم هاشمی رفسنجانی تاکنون در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت نکرده است.

***

تایید انفجار در کشتی «ایران ساویز» در دریای سرخ

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص اخبار حمله به کشتی تجاری ایران در دریای سرخ اظهار کرد: کشتی تجاری ایران با نام ساویز روز سه شنبه ١٧ فروردین حدود ساعت ۶صبح به وقت محلی در دریای سرخ و در نزدیکی سواحل کشور جیبوتی بر اثر انفجاری که منشاء و شیوه شکل گیری آن در دست بررسی است دچار آسیب جزیی شده است.

بیشتر بخوانید: تایید انفجار در کشتی ایران در سواحل جیبوتی

***

چرا سیاستمداران در موسم انتخابات، مردمی می‌شوند؟

جعفر محمدی در عصر ایران نوشت: ضرغامی را از بسیاری کاندیداهای مطرح اصولگرا و اصلاح طلب معقول تر می دانم، با این حال اگر از آقای ضرغامی بپرسم که قبل از این چقدر به فکر نَفسِ مردم بودند، پرسش بدی مطرح کرده ام؟ ایشان که همین دیروز از مرز بازرگان وارد ایران نشده است! جناب ضرغامی که سال ها رئیس بزرگ ترین و فراگیرترین رسانه ایران بودند، همان زمان در سطح سازمان تحت ریاست خود، چقدر پا را از گلوی مردم برنداشت تا نفسی بکشند و به قول خودشان کمی زندگی کنند؟!

کارنامه ایشان در صدا و سیما پیش روی ماست و حق داریم بپرسیم که چقدر در آن سال ها، رواداری، چندصدایی و مردم محوری در رادیو و تلویزیون ایران "ارزش" بود؟! چند نفر از مخالفان سیاسیِ جریان فکریِ ضرغامی توانستند در صدا و سیمایی که متعلق به همه مردم ایران است، تریبون داشته باشند؟

آیا آن زمان که نیازی به رأی مردم نبود، سیاست های صدا و سیمای ضرغامی در راستای زندگی و نَفس مردم بود یا جایی بود برای تقویت جناح حاکم و تضعیف رقبا و این وسط، مردم هم هیچ ما هیچ نگاه؟!

چقدر در صدا و سیمای ضرغامی، مردم خود را دیدند و صدای خود را شنیدند و احساس کردند که یک رسانه واقعاً "ملی" دارند؟!

قضاوتی نمی کنم و به مردم می سپارم ولی فکر می کنم همان اندازه که برای "صدا و سیمای ضرغامی" نفس و زندگی مردم مهم بود، احتمالاً برای "دولت ضرغامی" نیز همان اندازه اهمیت خواهد داشت.»

***

تردید درباره رابطه حسنه جهانگیری و بخش هایی از حاکمیت

مشرق نوشت: «روابط حسنهٔ جهانگیری با بخش‌هایی از حاکمیت مورد حسادت برخی از چهره‌های اصلاحطلب قرار گرفت. به خصوص این روابط بیش از آنکه دستاورد چشمگیری برای کلیت جریان اصلاحات داشته باشد، در اصل به تقویت جایگاه سیاسی جهانگیری و تضعیف رقبای درون‌تشکیلاتی وی منجر می‌شد. قرار گرفتن در این موقعیت خطیر و رشک‌برانگیز باعث آن شد که براساس یک طراحی دقیق، آقای معاون اول به سمت برخی اظهارنظرهای جنجالی، خلاف واقع و رادیکال سوق یافت و همین مسأله جایگاه او را در نزد بخش‌های مذکور متزلزل کرد.»

گفتنی است مدتی پیش محمد عطریانفر درباره جهانگیری به خبرآنلاین گفته بود: «طبیعی است وقتی کسی می خواهد نقش خود را درحوزه کلان سیاسی ارتقاء دهد، یکسری تکالیف را باید به تعبیری برای خود بپذیرد. من فکر می کنم دوست بزرگوارمان آقای جهانگیری در این پارادایم شیفتی که برای خود تعریف می کند و ما هم باور به صلاحیت او داریم و باید رخ می داده ، در شرایط فعلی آن موقعیت را از دست داده است.

من موافق هستم با نظر شما که اگرچه خود چندان باور ندارد ولی موقعیت ایشان نزد رهبری مشابه با زمان های نخستین نیست، تفاوتهایی پیدا کرده است. باید ریشه ها،علت ها و عواملش را بررسی کنیم و بگوییم در اینجا باید ترمیم و تصحیحی صورت گیرد.»

 
قالی شویی قالیشویی درمحدوده پرستو 22147704

قالیشویی آراد ارائه خدمات ویژه شستشوی مکانیزه با دستگاه های تمام اتوماتیک 

سرویس رایگان برای ساکنین منطقه پرستو

 

قالیشویی قالی شویی قالیشویی درمحدوده پرستو 22147704
شستشوی انواع قالی ابریشم و قالی ابریشم بدون استفاده از مواد و به صورت تضمینی توسط قالیشویی آراد در محله پرستو 

قالیشویی آراد  در محله پرستو ارائه دهنده خدمات رفوع و مرمت فرش های کهنه برای ساکنان محترم توسط کارشناسان با تجربه

استفاده از ماشین آلات پیشرفته توسط قالیشویی آراد  در محله پرستو به منظور افزایش کیفیت شستشو

پایین ترین نرخ قالیشویی  در سراسر تهران فقط درقالیشویی آراد  در محله پرستو 

بکارگیری پرسنل مجرب و کارآزموده در روند شستشو و ارائه خدمات قالیشویی در محله پرستو 

به منظور جلوگیری از چروک و شکستگی فرش پس از شستشو ، قالیشویی آراد  در محله پرستو آنرا رول کرده و در کاور قرار می دهد سپس درب منزل شما تحویل داده

استفاده از مواد شوینده درجه یک در قالیشویی به منظور جلوگیری از صدمه به فرش ها بوسیله قالیشویی آراد  در محله پرستو 

نحوه ثبت سفارش قالیشویی:

ابتدا با شماره 02122147704  تماس گرفته سپس آدرس دقیق و یک تلفن را به اپراتور قالیشویی در محله  پرستو بدهید و منتظر باشید تا نیروهای ما به شما مراجعه نمایند و فرش های شما را تحویل بگیرند و رسید مربوطه را به شما بدهند .

هدف قالیشویی آراد  در محله پرستو جلب رضایت مشتریان عزیز می باشد

????????????????????????

همین حالا با قالیشویی آراد  در محله پرستو تماس بگیرید و از تخفیفات ویژه مشتریان سایت بهره مند شوید ( هر شماره فقط یکبار ) تنها کافی است پس از تماس باقالیشویی آراد  در محله پرستو نحوه آشنایی از طریق سایت را بیان نمایید .قالیشویی آراد


چاپ   ایمیل

درباره ما

قالیشویی آراد یکی از اولین قالیشویی هایی می باشد که در سطح شهر تهران فعالیت خود را آغاز نموده است . این قالیشویی در ابتدا با یک تیم کوچک و در فضایی محدود کار خود را شروع کرد . با گذشت زمان و افزایش حجم سفارش مدیران قالیشویی آراد با افزایش پرسنل و افزودن به فضای کارخانه توانستند سهم بیشتری از این بازار را پشتیبانی نمایند .

تمام هدف پرسنل و مدیران قالیشویی آراد ارائه خدمات هر چه بهتر به شما عزیزان همشهری و جلب رضایت شماست .

تمامی حقوق این سایت متعلق به قالیشویی آراد می باشد.