تمام نسخ پزشکی تا آبان ماه باید "الکترونیکی" شوند / قالیشویی در دولاب 77424126

محمدمهدی ناصحی، عصر امروز(۱۹ فروردین) در کرمانشاه در نشستی خبری، یکی از چالش های مهم حوزه سلامت را ساماندهی منابع مالی آن عنوان کرد وافزود: منابع مالی بسیاری در حوزه سلامت صرف می شود و بسیار اهمیت دارد که این منابع ساماندهی شده و در جهت درست هزینه شود تا خدمات بهداشت و درمان به نحو موثرتری به مردم ارائه شود.

وی افزود: در همین راستا در جهت ساماندهی منابع مالی حوزه سلامت و سوق دادن آن به سمت سلامت و بهداشت و درمان مردم گام های موثری برداشته شد که از جمله آن اجرای طرح های مهمی مانند نظام ارجاع، پرونده الکترونیک و نسخه الکترونیک است.

وی تصریح کرد: طرح نسخه نویسی الکترونیک از دوسال پیش در کشور شروع شده و در بخش خصوصی پیشرفت خوبی داشته و عملا 99 درصد مراکز درمانی و تشخیصی بخش خصوصی به این سامانه متصل شده اند.

وی افزود: در بخش دولتی با توجه به پیچیدگی های کار و از طرفی شیوع کرونا عملا کار با تاخیر شروع شد، اما اجرای طرح ادامه دارد و با سرعت خوبی پیش می رویم.

وی افزود: امسال در قانون بودجه تا آبان ماه برای اجرای کامل این طرح فرصت داده شده و پس از این تاریخ هیچ نسخه غیرالکترونیکی پذیرفته نمی شود و تمام نسخ باید به صورت الکترونیک تولید شوند.

ناصحی به مزایای این طرح هم اشاره کرد و افزود: در این طرح تنها با ارائه شماره ملی نسخه بصورت الکترونیکی برای بیمار نوشته شده و در داروخانه نیز بیمار با ارائه شماره ملی داروهای خود را دریافت می کند. دراین طرح ضمن تسریع کار، صرفه جویی بسیاری در بحث کاغذ صورت می گیرد.

وی افزود: همچنین در این طرح از تداخلات دارویی پیشگیری می شود، چرا که سابقه نسخ قبلی بیمار قابل مشاهده است و داروی تکراری یا دارویی که با داروهای دیگر تداخل داشته باشد برای بیمار تجویز نمی شود.

ناصحی گفت: همچنین میزان دُز دریافتی دارو توسط بیمار در این طرح مشخص شده و پزشک می داند که بیمار قبلا دارو گرفته یا نه و از دپوی دارو توسط بیماران در منازل جلوگیری می شود.

این مسئول با اشاره به اتصال 95 درصد مطب های کشور به سامانه این طرح گفت: از 13 هزار و 200 مطب پزشکی موجود در کشور حدود 13 هزار مورد آن به این سامانه متصل شده، همچنین 92 درصد داروخانه های کشور، 97 درصد مراکز تصویربرداری، 97 درصد آزمایشگاه ها و تمامی مراکز رادیوتراپی به این طرح وصل شده اند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای شروع این طرح تاکنون 28 میلیون نسخه الکترونیک در سراسر کشور تولید شده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به تمدید دفترچه های بیمه سلامت گفت: مهلت این دفترچه ها تا پایان فروردین ماه امسال تمدید شده و در صورت نیاز مجددا تمدید می شود تا نیازی به مراجعه حضوری بیمه شدگان نباشد.
قالیشویی در دولاب 77424126

قالیشویی آراد ارائه خدمات ویژه شستشوی مکانیزه با دستگاه های تمام اتوماتیک در منقطه محدوده حوالی دولاب و اطراف...

02177424126

02166523198

 

 

قالیشویی قالیشویی در دولاب 77424126

با ویژگی های قالیشویی آرادآشنا بشوید :

شستشوی سریع و تمیز فرش در محدوده دولاب

قیمت های تکرار نشدنی در تمام فصول برای قالیشویی محدوده دولاب

استفاده از کارکنان دوره دیده و با تجریه قالیشویی

تخصصی ویژه برای شستشوی قالی گل ابریشم و ابریشم با تضمین کیفیت

اجرای رفو و مرمت فرش های کهنه در صورت درخواست مشتری

بهره بردن از مواد شوینده کاملا استاندارد و بدون حساسیت

امکان پیگیری آنلاین فرش در قالیشویی آراد 

 قالیشویی آراد


چاپ   ایمیل

درباره ما

قالیشویی آراد یکی از اولین قالیشویی هایی می باشد که در سطح شهر تهران فعالیت خود را آغاز نموده است . این قالیشویی در ابتدا با یک تیم کوچک و در فضایی محدود کار خود را شروع کرد . با گذشت زمان و افزایش حجم سفارش مدیران قالیشویی آراد با افزایش پرسنل و افزودن به فضای کارخانه توانستند سهم بیشتری از این بازار را پشتیبانی نمایند .

تمام هدف پرسنل و مدیران قالیشویی آراد ارائه خدمات هر چه بهتر به شما عزیزان همشهری و جلب رضایت شماست .