دسته موتور و علائم خرابی دسته موتور چیست؟ / قالیشویی مجاز شمال تهران 22147704

خودروی شما درست مانند پازلی است که خراب‌شدن و بروز ایراد در هر یک از قطعات آن، می‌تواند مشکلات جدی و متعددی را برای سایر قطعات و بخش‌ها ایجاد کند؛ به‌همین دلیل نیز همواره باید با دقت و وسواس کافی، قطعات به‌کار رفته در آن را بررسی و از سلامت آن‌ها مطمئن شوید. یکی از قطعات بسیار مهم در هر خودرویی که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در صورت خرابی ممکن است خسارات سنگینی را به‌ بار بیاورد، دسته موتور است. ما در ادامه به شما خواهیم گفت که دسته موتور خودرو چیست و چه علائمی خبر از وجود مشکل در این قطعه می‌دهند. با مطالعه‌ی دقیق این مطلب خواهید توانست از وارد‌آمدن خسارات جدی به خودروی خود و تحمل ضررهای مالی سنگین در آینده، جلوگیری کنید.

دسته موتور چیست و چه می‌کند؟

موتور، یکی از قطعات حیاتی موجود در هر خودرویی است که به‌دلیل ماهیت خود، همواره در معرض لرزش‌ها و تکان‌های متعدد قرار دارد. این تکان‌ها در صورتی که خنثی نشوند و موتور به‌صورت مداوم در حال لرزش و تکان‌خوردن باشد، خسارات و خرابی‌های جدی و قابل ملاحظه‌‌ی بسیاری را برای وسیله‌ی نقلیه به‌وجود می‌آورد؛ به همین دلیل نیز سازندگان خودرو، از قطعه‌ای به‌نام «دسته‌ موتور» برای کنترل تکان‌های موتور و ثابت‌ نگه‌داشتن این قطعه‌ی مهم استفاده می‌کنند.

دسته موتور (Engine Mount)، در واقع قطعه‌ای است که وزن موتور را تحمل می‌کند و آن را در جای خود ثابت نگه می‌دارد. این قطعه، با جذب و میرا‌کردن ارتعاشاتی که در نتیجه‌ی فعالیت موتور ایجاد می‌شوند، نیروهای وارد شده به قطعات موجود در خودرو را متعادل می‌کند. این ارتعاشات، کاملا طبیعی هستند و در مواقعی چون: روشن‌شدن خودرو، عبور از دست‌اندازها و گاز‌دادن، اتفاق می‌افتند. دسته موتور ماشین، از یک سو به موتور و از سوی دیگر به بدنه‌ی خودرو متصل است و نقش تکیه‌گاه را برای موتور وسیله‌ی نقلیه‌ی شما ایفا می‌کند.

معرفی انواع دسته موتور و قابلیت‌های هر یک از آن‌ها

خودروهای مختلف، بر اساس نوع و ویژگی‌هایی که دارند، از دسته موتورهای متفاوتی بهره می‌برند که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

دسته موتورهای لاستیکی

دسته موتورهای لاستیکی که با نام دسته موتورهای غیرفعال ارتجاعی نیز شناخته می‌شوند، ساده‌ترین و پرکاربردترین انواعی هستند که در بیشتر خودروهای معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دسته موتورها، از دو صفحه‌ی فلزی که بین آن‌ها قطعه‌ای پلاستیکی قرار دارد، تشکیل شده‌اند و مکانیزم بسیار ساده‌ای دارند. مهم‌ترین کارایی این دسته موتورها، تحمل وزن موتور و جذب ارتعاشات ایجاد شده است.

دسته موتورهای هیدرولیکی

دسته موتورهای هیدرولیکی، یکی دیگر از رایج‌ترین انواع دسته موتورها هستند و در خودروهای معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع از دسته موتورها در مقایسه با دسته موتورهای لاستیکی، از ساختار پیچیده‌تری برخوردار هستند و کارایی بالاتری نیز دارند. دسته موتورهای هیدرولیکی، علاوه بر بخش‌های لاستیکی و فلزی، از یک سیال هیدرولیکی روغنی نیز تشکیل شده‌اند که این موضوع سبب افزایش توانایی آن‌ها در جذب ارتعاشات و تکان‌های شدید موتور شده است.

دسته موتورهای الکترونیکی

دسته موتورهای الکترونیکی، یکی از جدیدترین انواع دسته موتورها هستند و با کمک کنترلر تعبیه شده در آن‌ها، تکان‌ها و ارتعاشات موتور را میرا می‌کنند.

دسته موتورهای فنری

دسته موتورهای فنری که لایه‌ی پلاستیکی آن‌ها از پلی‌یوراتان تشکیل شده است، یکی از قوی‌ترین انواع دسته موتورها هستند و در وسایل نقلیه‌ای که موتورهای بزرگ‌تری دارند، تعبیه می‌شوند.

دسته موتورهای فلزی

دسته‌ موتورهای فلزی، با نام دسته موتورهای صلب نیز شناخته می‌شوند و در خودروهای کوچک و سبک مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یکی دیگر از عواملی که سبب ایجاد تفاوت در میان انواع مختلف دسته موتور می‌شود، محل قرارگیری این قطعه است. بر این اساس، خودروهایی با موتور عرضی، دارای دو دسته موتور پایین و یک دسته موتور بالا هستند و در وسایل نقلیه‌ای با موتورهای طولی، شاهد استفاده از یک دسته موتور سمت چپ و یک دسته موتور سمت راست هستیم.

مهم‌ترین علائم خرابی دسته موتور چه هستند؟

دسته‌ موتورها، قطعاتی تعمیرناپذیر هستند و معمولا بعد از ۵۰ تا ۶۰ هزار کیلومتر باید تعویض شوند. تعویض دسته موتور از آن جهت حائز اهمیت است که هرگونه ایراد در این قطعه و بی‌توجهی به آن، به خرابی قطعات حساس خودرو منجر می‌شود و خسارات سنگینی را برای شما به‌همراه می‌آورد. دسته‌ موتورها، علاوه بر تمام‌شدن عمر مفید آن‌ها، به دلایل دیگری مانند: تیک‌آف‌کشیدن، هرگونه ایراد در سیستم تعلیق خودرو، عبور از دست‌اندازها با سرعت بالا، واردآمدن آسیب به شاسی خودرو و وجود ایراد در چهرشاخ گاردان نیز دچار آسیب شده و علائمی از خود بروز می‌دهند.

برای پیشگیری از تحمیل خسارات سنگین، بهتر است به محض مشاهده‌ی هر یک از زنگ خطرهایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، به یک مرکز معتبر مراجعه کرده و نسبت به تعویض این قطعه‌ی بسیار مهم اقدام کنید. ما، رنویار را به عنوان مرکز تخصصی عرضه قطعات یدکی اصل به شما معرفی می کنیم تا بتوانید با خیال راحت و به‌صورت اینترنتی، قطعات مورد نیاز خود را با کیفیت بالا و قیمت پایین از این مرکز خریداری کنید. مهم‌ترین نشانه‌هایی که در صورت معیوب‌بودن دسته‌ موتور، با آن‌ها مواجه خواهید شد، به شرح زیر هستند:

* تغییر محل قرار گرفتن موتور و پایین‌آمدن آن

* مشاهده‌ی نشتی روغن

* لرزش‌های غیرعادی و محسوس موتور

* شنیدن صداهای غیرعادی در هنگام عبور از ناهمواری‌ها

* تکان‌خوردن موتور خودرو در هنگام روشن و خاموش‌شدن

* سخت استارت‌خوردن خودرو

به عنوان حرف آخر، باز هم تاکید می‌کنیم که دسته موتور یکی از قطعات حیاتی هر خودرویی به‌شمار می‌رود و هرگونه آسیبی که در این قطعه ایجاد شود، سلامت موتور و کل سیستم وسیله‌ی نقلیه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همان‌طور که در این مطلب نیز اشاره کردیم، برای تهیه‌ی قطعات مرتبط از جمله قطعات تندر90 ، قطعات یدکی تندر 90، قطعات اصلی داستر، لوازم جانبی ساندرو و.. به‌صورت اینترنتی، می‌توانید به فروشگاه رنویار مراجعه فرمایید.

رنویار، قطعات اصلی خودرو را با کیفیتبالا و قیمت مناسب، در اختیارتان قرار می‌دهد و موجب کاهش هزینه‌های شما می‌شود. همچنین آپشن های برای مدل های مختلف رنو در نظر گرفته شده است. از جمله این آپشن ها کروز کنترل که در اکثر خودروها مورد نیاز می باشد پیشنهاد ما به شما این است اگر نمی دانید کروز کنترل چیست برروی لینک کلیک کنید و تمام اطلاعات مورد نیاز خود را بدست بیاورید تا با چنین آپشن مهم آشنا شوید.


قالیشویی مجاز شمال تهران 22147704

قالیشویی قالیشویی مجاز شمال تهران 22147704
شستشوی انواع قالی ابریشم و قالی ابریشم بدون استفاده از مواد و به صورت تضمینی توسط قالیشویی آراد درمحله های شمال تهران 

قالیشویی آراد  در محله های شمال تهران ارائه دهنده خدمات رفوع و مرمت فرش های کهنه برای ساکنان محترم توسط کارشناسان با تجربه

استفاده از ماشین آلات پیشرفته توسط قالیشویی آراد  در محله های شمال تهران به منظور افزایش کیفیت شستشو

پایین ترین نرخ قالیشویی  در سراسر تهران فقط درقالیشویی آراد  در محله های شمال تهران 

بکارگیری پرسنل مجرب و کارآزموده در روند شستشو و ارائه خدمات قالیشویی در محله های شمال تهران

به منظور جلوگیری از چروک و شکستگی فرش پس از شستشو ، قالیشویی آراد  در محله های شمال تهران  آنرا رول کرده و در کاور قرار می دهد سپس درب منزل شما تحویل داده

استفاده از مواد شوینده درجه یک در قالیشویی به منظور جلوگیری از صدمه به فرش ها بوسیله قالیشویی آراد  در محله های شمال تهران

نحوه ثبت سفارش قالیشویی:

ابتدا با شماره 02122147704   تماس گرفته سپس آدرس دقیق و یک تلفن را به اپراتور قالیشویی در محله محله های  شمال تهران بدهید و منتظر باشید تا نیروهای ما به شما مراجعه نمایند و فرش های شما را تحویل بگیرند و رسید مربوطه را به شما بدهند .

هدف قالیشویی آراد  در نزدیک محله های شمال تهران  جلب رضایت مشتریان عزیز می باشدقالیشویی آراد


چاپ   ایمیل

درباره ما

قالیشویی آراد یکی از اولین قالیشویی هایی می باشد که در سطح شهر تهران فعالیت خود را آغاز نموده است . این قالیشویی در ابتدا با یک تیم کوچک و در فضایی محدود کار خود را شروع کرد . با گذشت زمان و افزایش حجم سفارش مدیران قالیشویی آراد با افزایش پرسنل و افزودن به فضای کارخانه توانستند سهم بیشتری از این بازار را پشتیبانی نمایند .

تمام هدف پرسنل و مدیران قالیشویی آراد ارائه خدمات هر چه بهتر به شما عزیزان همشهری و جلب رضایت شماست .