۳ متد حرفه ای شستشوی فرش

 

metode shostesho

فرآیند های شستشوی فرش(قالیشویی)، به طور گسترده ای متفاوت هستند، اما در بسیاری جهات, خدمات حرفه ای شستشوی فرش با نوع تجهیزاتی که شرکت استفاده می کند، تعریف می شود.

سه نوع از تجهیزات شستشو برتری بیشتری دارند، دلیل بسیار خوب برای این امر این است که: آن ها اغلب  توسط تولیدکنندگان فرش و قالی مورد تأیید هستند.

 جوانب مثبت اتتخاب کردن این متدهای شستشو

بهره برداری از بخار (بخارشوی قوی)

این متد برای فرش هایی ترجیح داده می شوند که به شدت کثیف می باشند یا موضوع به شیطنت های کودکان و حیوانات خانگی مربوط می باشند. فشار بالای خاصه شستشوی فرش با بخار به صورت تزریق قطرات ریز آب داغ مخلوط با محلول شستشو به عمق پرزهای قالی و فرش صورت می پذیرد. در مجموع، گرما و محلول ازبین بردن چرک از الیاف فرش و یک مکش قوی، بلافاصله خاک و رطوبت را جمع آوری می کند. شستشوی فرش و شستشوی مبل با بخار به طور مؤثر بو و باکتری و گرد و غبار را ازبین می برد.

بهره برداری با رطوبت کم

این روش گاهی اوقات به عنوان شستشو با بخار هم معرفی می شود، اما می تواند متفاوت باشد. در این روش یک محلول شستشو با حرارت یا آب گرم میکس شده و به عنوان یک اسپری خوب بکار برده می شود. انتشار حرارت و محلول، خاک را از پرزها جدا کرده، که سپس با یک جاروبرقی قوی مکیده می شود. زمان خشک شدن می تواند از چند ساعت تا حدود ۱۲ ساعت بسته به الیاف فرش و نوع تجهیزات شستشوی استفاده شده متغیر باشد.

بهره برداری از ترکیبات با خشک کن (خشکشویی)

این روش نیز خشکشویی نامیده می شود، که به صورت آبپاشی ترکیب خشک بر روی فرش و بیرون کشیدن خاک با یک برس دستی یا موتوری از الیاف فرش صورت می پذیرد. گاهی اوقات مساحت فرش هم به نوبه ای به رهاسازی خاک با استفاده از محلول شستشوی تکمیلی از تارهای فرش کمک می کند. پس از آن که خاک در ترکیب جذب و حل می شود، آن را با استفاده از یک مکنده ی قوی بیرون می کشیم. برخی از فرمول های خشکشویی ارگانیک هستند، برخی پلیمری هستند و برخی دیگر ترکیبات طبیعی و ساخته ی دسته انسان هستند.

از روش های جایگزین:

بهره برداری از اسفنج یا فوم:

این روش شامپو فرش کردن نامیده می شود. شستشو با فوم و اسفنج برای شستشوی فرش به کار برده می شود. و با یک برس موتوری فرش ها از عمق پاکسازی می شوند. فوم خاک را از الیاف فرش جدا کرده، بنابریان هنگامی که فوم و فرش هردو خشک هستند، ذرات باقی مانده را میتوان با جاروبرقی بیرون کشید.

شستشوی بونت (bonnet)

گاهی اوقات این شستشوی، شستشوی خشک نامیده می شود, شستشوی بونت اغلب یک فرآیند مرطوب است. معمولا یک محلول شستشو با آب گازدار مخلوط شده و شبیه به مه (غبار) به کار برده می شود، سپس یک بافر چرخشی یا ماشین بونت تمیز کنندگی را گسترش داده و با استفاده از یک پد جذب کننده خاک را استخراج می کند. هنگامی که پد کثیف می شود, آن را با یک پد تمیز تعویض می کنند. و این روند تا زمانی که هیچ آلودگی بر روی پد ظاهر نشود ادامه می یابد.

بسیاری از متخصصان در این صنعت، جهت شستشوی فرش و شستشوی مبا از این متدهای شستشو و خشکشویی استفاده می نمایند. بنابراین برای رسیدن به یک نتیجه ی عالی در شستشوی فرش ها به قالی شویی مراجعه نماید که متد های شستشوی خوبی را ارائه می دهند.


چاپ   ایمیل