شستشوی مبل در منزل و قالیشویی

 

best upholstery cleaning service cover 1024x576

مبلمان جزء آن دسته از لوازم منزل است که نگهداری و بهداشت آن از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر ازاین وسیله به درستی استفاده نشود و یا به تمیزی آن اهمیت ندهیم خیلی زود زیبایی خود را، از دست می دهد همچنین عدم رعایت بهداشت باعث بروز بیماری های پوستی و تنفسی می شود.

نظافت هفتگی و ماهانه مبل در منزل

بهتر است در به صورت روتین و مرتب در منزل مبلمان خود را تمیز کنید تا مجبور نباشید در مدت کوتاه از قالیشویی برای شستشوی مبل در منزل اقدام نمایید. این کار شامل چند تکنیک کوچک است. که لازم نیست زمان زیادی صرف آن کنید. همچنین تخصص خاصی هم نیاز ندارد.

گرد گیری مرتب مبل در منزل

برای گرد گیری مبل بهتر است ابتدا به کمک جارو برقی آن را خوب جارو کشید. توجه داشته باشید که از برس نرم جهت جارو استفاده کنید تا آسیبی به دسته و پایه های چوبی نخورد.سپس از یک دستمال نخی و یا کتان تمام سطوح، همچنین گوشه های مبلمان را پاک کنید.

 

 

برس کشیدن مبل در منزل

مبلمان هایی هستند که جنس آن ها از پارچه های مخملی است. معمولا این مبلمان پز و مو را به خود جذب می کند. کشیدن برس بر روی مبل باعث میش شود مبلمان براق تر و تمیز به نظر برسد.

پرز گیر

میتوانید پرزها و موهای ریزی که روی میب وجود دارد به کمک یک پرز گیر تمیز کنید.

تمیز کردن قسمت های غیر پارچه ای

در اینجا می توانید به کمک دستمال نرم سطوحی که پارچه ندارند را به کمک یک محلول پاک کننده مناسب پاک کنید.

پاک کردن لکه های کوچک

برای پاک کردن لکه های کوچک محلولی با: یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را با سرکه سفید، جوش شیرین و آب گرم تهیه کنید به کمک یک برس نرم روی محل لک را برس بکشید. سپس به کمک یک دستمال حوله ای مرطوب سطح را پاک کنید. اجازه دهید خشک شود.


چاپ   ایمیل